imiesłów przysłówkowy

Witam!
Czy zdanie: „Prosimy o pisanie gramatyczne, pełnymi zdaniami, używając polskich liter” jest niepoprawne gramatycznie?
Pozdrawiam.
Niestety tak, poprawnie byłoby „… z użyciem polskich liter”. Imiesłów przysłówkowy musi odnosić się do formy osobowej czasownika (piszemy, używając…), do bezokolicznika (pisać, używając…) lub do tzw. bezosobnika (pisano, używając…). Nie może odnosić się do rzeczownika odczasownikowego, czyli tzw. gerundium (pisanie, używając…).
Mirosław Bańko, PWN