imiona i nazwiska francuskie

Witam, Czy napiszemy Jean Paul Sartre’a, czy Jeana Paula S.; Alberta-Marie de Monleon czy Monleona?
Dziękuję.
W polskich tekstach spotyka się nieodmienność imion Jean Paul (co jest błędne) lub odmienność częściową (Jean Paula, Jean Paulowi itd., którą można zaakceptować). Najlepiej jednak odmieniać oba imiona, choćby z tego powodu, że każde z nich, użyte oddzielnie, jest odmieniane.
Nazwisko Monleon, mimo że występuje po rodzajniku, również można odmieniać.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski