imiona postaci i obiektów literackich – po raz drugi

Czy Królewna Śnieżka, Żabi Król i Czarodziejskie Źródło pisze się z dużej czy małej litery?
Czas w baśni jest nieokreślony. Mówi się wtedy: za siódmą górą, za siódmą rzeką. Baśnie bywają różne. Występują w nich postacie fantastyczne: Żabi Król, Śpiąca Królewna, krasnoludki, wróżki, smok mający siedem głów, mówiące ludzkim głosem jaskółki, wróble i słowiki. Są też czarodziejskie przedmioty, np. Czarodziejskie Źródło. Każda baśń uczy, jak ludzie powinni postępować w życiu.
Świat baśni jest bez wątpienia fascynujący, a przyczynia się do tego fakt, że występują w nim niezwykłe postacie o niezwykłych imionach (czy też może Niezwykłe Postacie o Niezwykłych Imionach?). Jeśli Królewna Śnieżka, Żabi Król, Czarodziejskie Źródło są nazwami własnymi osób i obiektów, należy je zapisać wielkimi literami. W razie wątpliwości najlepiej sprawdzić, jaki zapis przyjęto w książkowych wydaniach bajek i baśni.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski