indeks Dow Jones

Szanowni Państwo!
Jak potraktować nazwę indeks Dow JonesIndeks Dow Jones czy indeks Dow Jonesa? Np. w zdaniu: „Indeks Dow Jonesa spadł o 504 punkty”.
Będę wdzięczna za pomoc
A. Kajak
Nie jest to jedyny problem językowy związany z tym terminem, ale na razie przyjrzyjmy sie jego formie gramatycznej. Obserwacja podobnych przykładów prowadzi do wniosku, że w tego typu konstrukcjach nazwiska występują zwykle w formie dopełniaczowej, np. wskaźnik Herfindahla-Hirschmana (w ekonomii), indeks Ajdukiewicza (w logice), prawo Gaussa (w fizyce).
Na tej podstawie za wzorcową uznałbym formę indeks Dow Jonesa. O ile mogłem jednak stwierdzić, forma z nieodmienionym nazwiskiem występuje w polskich tekstach o wiele częściej, a w takim razie na jej korzyść przemawia zwyczaj językowy. Z drugiej strony Encyklopedie PWN, opracowane przecież przez specjalistów, preferują formę z dopełniaczem, przypuszczam, że tak samo musi być w publikacjach ekonomicznych, ale tego nie jestem w stanie szybko sprawdzić.
Wniosek: więcej argumentów przemawia za formą indeks Dow Jonesa.
Jan Grzenia