inicjały

Proszę, o ile to możliwe, o udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie: piszemy R.Kowalski czy też R. Kowalski – czy po kropce powinna być spacja?
Z uszanowaniem
R.Kręzielewski
Powinniśmy napisać R. Kowalski i podobnie R. Kręzielewski – ze spacją. Pisząc na komputerze, warto zaznaczyć taką spację w specjalny sposób, aby tuż po niej, a przez nazwiskiem, nie wypadł koniec wiersza.
Mirosław Bańko