interferometr Fabry’ego-Perota

Szanowni Państwo!
Charles Fabry i Alfred Perot, mężczyźni, skonstruowali interferometr, który nazwano interferometrem Fabry’ego-Perota. Jednak mój kolega, który na ten temat pisał pracę dyplomową, używał formy Fabry-Perota. Za poparcie miał większość prowadzących zajęcia i niejedną publikację. Czy środowisko naukowe może narzucać „swoją” – niepoprawną – wersję pisowni?
Z poważaniem
Grzegorz Wielgoszewski
Rozumiem, że zna Pan odpowiedź. Muszę ją jednak podbudować autorytetem naszej poradni, powiem więc krótko: nazwiska konstruktorów interferometru odmieniają się, powinno w takim razie być interferometru Fabry’ego-Perota. Gdyby ktoś nadal powątpiewał, niech przypomni sobie wyrażenia prawo Joule’a-Lenza, licznik Geigera-Müllera.
Na pytanie zawarte w ostatnim zdaniu odpowiem sentencjonalnie. Język jest narzędziem myśli, a to znaczy, że naukowcy nie dbający o jakość języka, psują swój warsztat pracy.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski