interpunkcja a cytowanie

Dzień dobry,
moje pytanie dotyczy interpunkcji w cytowaniu prozy. Gdy pojawia się cytat (np. w jakimś opracowaniu naukowym), a pod nim odnośnik, np. strona, powiedzmy:
Przed jego rządami Rosja nie znała centralizacji (…)
(s. 13)

który nie jest całym zdaniem, ale jedynie pierwszą jego częścią niezakończoną kropką, to czy po „(…)” powinna się pojawić kropka, czy nie?
Serdecznie pozdrawiam!
Znak interpunkcyjny, o który Pani pyta, należy do zdania zewnętrznego wobec zacytowanego fragmentu. Może być to kropka, ale może być także pytajnik, jeśli zewnętrzne zdanie jest pytajne. Jeśli cytat jest wyodrębniony w osobnym akapicie, to najlepiej zamknąć go kropką (w takim wypadku zewnętrzne zdanie powinno być oznajmujące).
Osobna sprawa, czy taką kropkę umieścić zaraz za cudzysłowem, czy też dopiero po odnośniku, czyli po zamykającym nawiasie. Gdy cytat jest w osobnym akapicie, spotyka się oba rozwiązania – odnośnik jest więc na końcu tego akapitu, po kropce, albo sam jest zamknięty kropką. W Pani przykładzie, ponieważ odnośnik jest w osobnym wierszu, kropkę lepiej umieścić po cudzysłowie.
Jeśli natomiast cytat jest podany w ciągu, to kropkę umieśćmy raczej po odnośniku, w przeciwnym razie bowiem sugerowałaby niewłaściwą segmentację zdania.
Mirosław Bańko, PWN