interpunkcja tzw. szeregów

Czy przed każdym okoliczniekiem miejsca, jeśli następują po sobie, trzeba stawiać przecinek? A jeśli jest to powtórzony przyimek w: „Studiowal w Kielcach, w Akademi Sztuk Pięknych, w Katedrze Malarstwa, w Pracowni prof. X.”??
Dziękuję
Tomek Leder
Równorzędne części zdania rozdzielamy przecinkami, w szczególnym wypadku mogą to być wyrażenia przyimkowe z tym samym przyimkiem. Pana niepokój związany z cytowanym zdaniem wynika prawdopodobnie stąd, że poszczególne okoliczniki są w nim równorzędne składniowo, lecz nie znaczeniowo, gdyż zakres każdego z nich mieści się w zakresie poprzedniego (akademia jest w Kielcach, katedra w akademii, pracownia w katedrze itd.). Mimo to przecinki są potrzebne, bez nich zdanie byłoby mało zrozumiałe.
Mirosław Bańko, PWN