interpunkcja w dialogach

Czy jeśli w zdaniu wprowadzamy cytat zakończony pytajnikiem i zapisany kursywą, należy po całości wypowiedzi postawić dodatkowo kropkę? Przykład: „Usłyszał jej rozpaczliwe wołanie: «Gdzie jesteś?»”.
PS «Gdzie jesteś?» miało być zapisane kursywą, jednakże formularz nie umożliwia takiej funkcji.
Jestem pewien, że dr Adam Wolański już odpowiadał na podobne pytania w naszej poradni. Proponuję przeszukać poradniane archiwum w kategorii interpunkcja ze słowem Wolański jako kluczowym.
Co do PS-u to chciałbym zaznaczyć, że podawanie kwestii dialogowej kursywą nie jest dobrym pomysłem. Cytowane słowa można ująć w zwykły cudzysłów (pytanie nieco przeredagowałem w tym miejscu, aby umieścić tzw. cudzysłów kątowy w cudzysłowie zwykłym) albo poprzedzić je myślnikiem. O opracowaniu kwestii dialogowych można poczytać np. w PWN-owskiej Polszczyźnie na co dzień, str. 562–564.
Mirosław Bańko, PWN