interpunkcja w konstrukcjach porównawczych

Szanowni Państwo!
Bardzo proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości w kwestii interpunkcji w zdaniach takich jak te (przecinki, do których odnosi się moje pytanie, ująłem w nawias):
1. Był taki(,) jak jego ojciec.
2. Dzisiaj jedliśmy obiad o tej samej porze(,) co wczoraj.
3. Takie zachowanie(,) jak to(,) jest niedopuszczalne!
4. Jeszcze nigdy nie byłem tak zmęczony(,) jak dzisiaj.
5. Pracował tak dużo(,) jak nigdy dotąd.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
Interpunkcja wyrażeń porównawczych nie jest ściśle znormalizowana, niemniej jednak wolno przyjąć zasadę, że jeśli obecny w nich spójnik lub zaimek nie wprowadza składnika zdaniowego, nie ma potrzeby poprzedzać go przecinkiem. Więcej informacji można znaleźć w zasadach interpunkcji Wielkiego słownika ortograficznego PWN, a także w Słowniku interpunkcyjnym J. Podrackiego i A. Gałązki.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski