interpunkcja w pytaniach zależnych

Witam,
czy w przykładach (i innych takich sformułowaniach): „Kowalski nie przyszedł dziś do pracy. Pytanie, czy jutro przyjdzie, czy będzie miał L4?”, „Zawodnicy źle grają. Pytanie, czy trener zostanie zwolniony?” potrzebne są pytajniki na końcu zdań, czy ponieważ jest już na początku słowo pytanie, zdanie powinna kończyć kropka.
Pozdrawiam
Grażyna K.
Samodzielne pytanie zamykamy pytajnikiem, np. „Czy jutro przyjdzie?”. Pytanie zależne, wplecione do zdania nadrzędnego i składniowo podporządkowane czasownikowi, rzeczownikowi (jak w Pani przykładach) lub przymiotnikowi, zamykamy takim znakiem, jakiego wymaga zdanie nadrzędne, por.:
Warto zapytać, czy jutro przyjdzie. / Pytanie, czy jutro przyjdzie. / Ciekawe, czy jutro przyjdzie.
Zapytałeś, czy jutro przyjdzie?
Koniecznie zapytaj, czy jutro przyjdzie!
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski