inżynieryjny czy inżynierski?

Witam,
w mojej pracy zawodowej mam do czynienia z inżynierami, którzy projektują części oraz nadają im numery. Koledzy używają zamiennie wyrażeń: numer inżynierski, numer inżynieryjny oraz numer inżynieryjski. Która z powyższych form jest poprawna?
Pozdrawiam
Dominik Gawriłow
Inżynieryjny to przymiotnik od inżynieria, a inżynierski to przymiotnik od inżynier. Choć iżynierowie zajmują się inżynierią, różnica między wymienionymi przymiotnikami jest większa niż między wwyrazami ekstrawersyjny i ekstrawertyczny, omawianymi w odpowiedzi na inny list przysłany do naszej poradni. Inny słownik języka polskiego PWN (2000) podaje m.in. przykład inżynierska pensja, w którym mowa o wynagrodzeniu inżyniera, a więc użycie w zamian słowa inżynieryjny nie wchodzi w rachubę. W podanych przez Pana przykładach może chodzić o numer inżyniera (wówczas właściwe byłoby użycie słowa inżynierski) lub o inny numer, związany z robotami inżynieryjnymi (wówczas można użyć słowa inżynieryjny). Lepiej zrezygnować natomiast ze słowa inżynieryjski, które wygląda na hybrydę dwóch poprzednich i rzadko jest używane.
Mirosław Bańko, PWN