islamista

Dzień dobry,
moje pytanie dotyczy różnicy pomiędzy wyrazami islamista a muzułmanin. Kiedyś usłyszałam, że błędem jest mówić, że wyznawcy tej religii to islamiści, gdyż islamista jest to osoba badająca islam, ale wg Państwa słownika jest też to wyznawca islamu. Czy można tych wyrażeń używać zamiennie?
Dziękuję za odpowiedź
Sara
Można używać go w obu znaczeniach, ale to, w którym islamista jest synonimem mahometanina, jest już przestarzałe. Por. też wcześniejszą poradę, z kwietnia tego roku, dotyczącą słowa islamista (można ją znaleźć za pomocą poradnianej wyszukiwarki).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski