jadąc do Łasku

Dzień Dobry.
Jestem mieszkanką Łodzi. Czy powinnam mówić, że jadę Łasku, czy do Łaska? Częściej spotykam się z pierwszą formą, ale w kilka razy słyszałam, nawet w telewizji, formę Łaska.
Która z nich jest poprawna?
Pozdrawiam
Według Wykazu urzędowych nazw miejscowości w Polsce jedzie Pani do Łasku. Taką formę podaje też WSO PWN. Natomiast Słownik nazw własnych Jana Grzeni daje formę Łaska, która w polskim internecie jest rzadsza, ale na tyle częsta, że można ją uważać za wariant. Jeżdżąc do Łasku (czy też Łaska), może uda się Pani ustalić, jaki jest zwyczaj miejscowy. Nawet jeśli słownik ortograficzny wydany w stolicy podaje jedną formę, mieszkańcy mogą używać drugiej. Przykłady takie przemawiają za rozróżnianiem normy języka ogólnego i normy lokalnej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski