jak nie wiem co

Witam,
bardzo proszę o rozwianie wątpliwości interpunkcyjnych (czy w poniższych zdaniach powinien być przecinek i ew. gdzie?):
1. Pracy będzie na nie wiem ile czasu.
2. Ona prawdopodobnie choruje wiesz na co…
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Redakcję :)
Barbara
W zdaniu „Nie wiem, na ile czasu będzie pracy” przecinek powinien oczywiście być, w zdaniu „Pracy będzie na nie wiem ile czasu” przecinka bym nie postawił. Zasady interpunkcji tej kwestii nie rozstrzygają, w odpowiedzi kieruję się zatem budową przytoczonych przez Panią zdań. Jest ona taka, że przecinka po prostu nie ma gdzie postawić.
Zdania o takiej budowie już kiedyś intrygowały korespondentów poradni, w jej archiwum powinna być odpowiedź na ich pytania (mam nadzieję, że zgodna z niniejszą). Nie wiem jednak, jak jej szukać („Szukać jej nie wiem jak”), może według fraz typu jak nie wiem co.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski