jakikolwiek

Oto cytat z opakowania mleka: „Przygotowane jest ze starannie wyselekcjonowanego surowca, który w procesie termicznego utrwalania metodą UHT pozbawiany jest jakichkolwiek zanieczyszczeń mikrobiologicznych”. Proszę o ocenę użycia słowa jakichkolwiek w tym zdaniu. Ja bym napisał wszelkich.
Dziękuję i pozdrawiam.
Nie widzę błędu w cytowanym zdaniu. Słowo jakikolwiek może występować w wypowiedziach oznajmujących. Użycie w zamian słowa wszelki jest kwestią indywidualnych upodobań.
Mirosław Bańko