jeden kafelek – cała gama kafelków

Ostatnio w TV usłyszałam mamy całą gamę kafelków – czy to poprawna forma? Mam wrażenie, że powinno być (kogo, czego) kafelek.
Forma (tych/ cała gama / pięć itd.) kafelek byłaby poprawna, gdyby wyraz był rodzaju żeńskiego i brzmiał: ta kafelka (podobnie jak: matka – matek, córka – córek itd.). Tymczasem jedna sztuka to ten kafelek, a więc rzeczownik męski, a zatem dopełniacz liczby mnogiej to: tych kafelków (jak: tych kotów, tych psów itd.).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski