jednak Brunhilda!

Witam, chciałabym zapytać o ortografię imienia Brunhilda. Wprawdzie Słownik ortograficzny PWN podaje tylko wersję z H, ale znalazłam w Internecie pewne poszlaki wskazujące na to, że Polacy to imię spolszczyli i dopuszczalna jest również wersja z CH – Brunchilda.
Pozdrawiam!
Skoro są poszlaki, to powinno być może i śledztwo? Kto używa w Internecie słowa o takiej pisowni, dlaczego tak pisze? Gdyby słowniki ortograficzne przywołać na świadków, opowiedziałyby się za pisownią przez H. Słowniki imion tak samo, gdyż H jest zgodne z etymologią. W stosunku do Internetu jako wyroczni w sprawach językowych należy zachować daleko idącą ostrożność. Zwłaszcza w sprawach pisowni.
Mirosław Bańko, PWN