jedno- i dwudniowe

Czy można napisać: „Znicze jedno-, dwu- i tygodniowe”, czy też trzeba: „Znicze jedno- i dwudniowe, a także tygodniowe”, na przykład? Zobaczyłem podobny napis na budzie kwiaciarsko-upominkowej i zaintrygował mnie ten problem…
Wdzięczny będę za odpowiedź,
Łukasz Kaleta
Choć słowo tygodniowy można podzielić historycznie na tygo- (co znaczy 'tego') i -dniowy, dziś nikt już nie identyfikuje tygo- jako osobnej cząstki wyrazowej, która mogłaby służyć do tworzenia wyrazów złożonych. Dlatego trzeba wybrać drugie sformułowanie: „Znicze jedno- i dwudniowe, a także tygodniowe”, mimo że jest ono dłuższe. Swoją drogą, co to za znicze: palą się cały tydzień bez przerwy?
Mirosław Bańko