jednorodne czy niejednorodne?

Dzień Dobry,
Uprzejmie proszę o opinię w sprawie zastosowania przecinka w zdaniu: „Wyjątkowy świąteczny tom kolekcji”. Czy możemy traktować występujące w zdaniu przydawki jako jednorodne, czy raczej niejednorodne?
Odwołuje się Pani do mało wyrazistego kryterium. W podanym przykładzie moim zdaniem brakuje przecinka, a przekonuje mnie o tym to, że w pierwszej chwili odczytałem ów przykład mylnie, tak jakby zawierał przysłówek: „Wyjątkowo świąteczny tom kolekcji”. W ten sposób najwyraźniej zrekompensowałem brak przecinka niewielką zmianą sensu czy może tylko budowy gramatycznej.
Wynikałoby stąd, że inicjalne przymiotniki w podanym przykładzie są jednorodne. O tym jednak, jakie są, nie powinniśmy wnioskować na podstawie interpunkcji, skoro to właśnie ocena ich jednorodności lub niejednorodności ma być przesłanką do postawienia lub niepostawienia przecinka. To właśnie miałem na myśli, mówiąc, że kryterium, do którego się Pani ucieka (nie ze swojej winy, rzecz jasna) jest mało wyraziste.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski