jednostki i ich dyrektorzy

Szanowni Państwo, bardzo proszę o informację która forma zapisu jest prawidłowa: Biuro ds. Nauki czy Biuro ds. nauki, Dyrektor ds. handlu czy Dyrektor ds. Handlu?
Z poważaniem
Agnieszka Sułek
Można używać albo samych wielkich liter (z wyjątkiem spójników i przyimków), albo samych małych:
1. Biuro ds. Nauki, Dyrektor ds. Handlu,
2. biuro ds. nauki, dyrektor ds. handlu.

Zapisy przytoczone w punkcie 1 mogą funkcjonować jako nazwy własne, a więc nazwy o jednostkowej referencji; można je umieścić np. na szyldach i na pieczątkach. Zapisy z punktu 2 to nazwy pospolite, ich referencja jest zależna od kontekstu (w szczególnym wypadku może być identyczna z referencją nazw wymienionych w punkcie 1).
Zamiast Dyrektor ds. Handlu spotyka się także nazwę Dyrektor Handlowy oraz Dyrektor Handlu (ta ostatnia zwykle jest dłuższa, np. Dyrektor Handlu i Marketingu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski