jednostki miar i cytaty

Piszemy 10 m czy 10m? 10 h czy 10h? 10 $ czy 10$? 10 MW czy 10MW?
Czy zamiast znaków cudzysłowu możemy pisać kursywą tekst cytowany?
Symbole walut oraz oznaczenia jednostek miar zapisuje się po liczbie z odstępem, a więc: 10 $, 10 m, 10 h. Wyjątek stanowią znaki stopni, minut i sekund oraz symbole skali temperatury, które należy składać bez odstępu, por. 58°17'44,8", 30°C, 86°F.
Tekst cytatu można umieszczać w cudzysłowie, można wydzielać jako oddzielny blok tekstu, można też zapisywać pismem pochyłym (kursywą), np.
Wybitny archeolog Konrad Jażdżewski stwierdza, iż w wielu wypadkach dane archeologiczne „zrehabilitowałyby” niejako wiarygodność tradycji ustnej.
Adam Wolański