jejmość

Przeczytałam w pewnym artykule, że w języku staropolskim zwrot jejmość miał negatywne zabarwienie. Czy to prawda?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Anna K.
Szanowna Pani,
Staropolska jejmość (skrót od: Jej Miłość) była formą grzecznościową, a zatem, niejako z definicji, miała zabarwienie honoryfikatywne, kurtuazyjne. Ale – jak każdy tytuł – w pewnych kontekstach i sytuacjach mogła uzyskiwać nacechowanie negatywne, ironiczne.
Z wyrazami szacunku,
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski