jeszcze jedno zaproszenie ślubne

Dzień dobry,
czy zapraszając bliską osobę, można w zaproszeniu ślubnym pominąć zwrot Szanowną Panią („mają przyjemność zaprosić Ewę Kowalską” lub „Kochaną Siostrę Ewę Kowalską”)?
Można. Radziłabym jednak wstawić przed imieniem i nazwiskiem chociaż Pani, gdyż bez Pani adres jest „grzecznościowo nagi”, co stanowi pewne złamanie obyczajowego tabu.
Forma druga jest moim zdaniem całkowicie do przyjęcia – niestandardowa, ale mająca w sobie ładunek emocji, co w okolicznościach ślubu jest zawsze mile widziane.
Małgorzata Marcjanik, prof., UW