jeszcze raz o nie z imiesłowami

Jaka jest poprawna pisownia nie korzystającą czy niekorzystającą? Przykładowy kontekst: „Trudno wyobrazić sobie firmę odnoszącą sukces nie korzystającą z profesjonalnego doradztwa prawniczego”.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.
Z Poważaniem,
Robert Mercik
Ponieważ wiele osób miało wątpliwości podobne jak Pan, ponad 10 lat temu wprowadzono zasadę dopuszczającą łączną pisownię imiesłowów przymiotnikowych z cząstką nie niezależnie od znaczenia takich połączeń. W intencji inicjatorów zmiana ta miała uprościć pisownię w sytuacjach codziennych i bynajmniej nie znosiła dotychczasowego zróżnicowania pisowni zależnie od znaczenia. Od wydawców, dziennikarzy i innych osób zajmujących się profesjonalnie pisaniem lub wydawaniem tekstów można było wręcz oczekiwać, że bedą podtrzymywali „starą” pisownię, odzwierciedlającą znaczenie wypowiedzi. W praktyce jednak skorzystali oni z ułatwienia wprowadzonego na użytek mniej wprawnych użytkowników polszczny – może z obawy, że pisząc „po staremu”, zostaną ocenieni mylnie jako niekompetentni, nie znający (czyli obecnie: nieznający) najnowszych zmian w ortografii.
Takie jest tło odpowiedzi na Pana pytanie (można też zajrzeć do wcześniejszych odpowiedzi na ten sam temat, opublikowanych w naszej poradni pod tytułem „nie z imiesłowami”). Sama odpowiedź zaś brzmi następująco:
1) jakkolwiek Pan napisze (łącznie czy rozdzielnie), będzie dobrze;
2) jeśli napisze Pan rozdzielnie („po staremu”), w oczach jednych czytelników może Pan uchodzić za osobę kompetentą ortograficznie i nieco konserwatywną, w oczach innych zaś – za ortograficznego ignoranta;
3) ze względu na odbiór społeczny pisownia łączna wydaje się bezpieczniejsza;
4) cokolwiek Pan zrobi, zaprzeczony imiesłów proszę poprzedzić przecinkiem lub spójnikiem i, lub jednocześnie przecinkiem i spójnikiem a.
Mirosław Bańko, PWN