jezioro Szeląg Wielki

Szanowna Poradnio!
Jak poprawnie zapisać nazwę własną jeziora leżącego na Mazurach: Jezioro Szeląg Wielki (tak jak Rzeka Świętego Wawrzyńca) czy jezioro Szeląg Wielki (tak jak cieśnina Wielki Bełt)? Czy wyraz jezioro jest elementem nazwy własnej, czy też nie? W słowniku ortograficznym (zasada nr 18.24.) nie uwzględniono takiego przypadku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
M.
Proszę bardzo uważnie przyjrzeć się wspomnianej regule, bo wynika z niej zapis jezioro Szeląg Wielki. Zgadzam się jednak, że regułę można by sformułować prościej. Można by to zrobić tak (podaję za moim Słownikiem ortograficznym, Prószyński i S-ka, Warszawa 2000):
Jeśli nazwa jeziora jest dwuczłonowa i człon drugi jest rzeczownikiem w mianowniku, który może stanowić samodzielną nazwę, wtedy człon pierwszy (wyraz pospolity jezioro) piszemy małą literą, natomiast człon drugi wielką, np. jezioro Winnipeg, jezioro Śniardwy. Człon pierwszy może zostać pominięty.
Jeśli nazwa własna jest dwuczłonowa i człon drugi jest rzeczownikiem w dopełniaczu, np. Jezioro Rudolfa, Jezioro Wiktorii, lub przymiotnikiem w mianowniku, np. Jezioro Tyberiadzkie, Jezioro Nidzkie, oba człony pisze się wielką literą. Człon drugi, nie mogąc stanowić samodzielnej nazwy, musi występować z członem pierwszym.

Nazwy podane w pytaniu traktujemy jako dwuczłonowe: złożone z rzeczownika gatunkowego i nazwy indywidualnej. Teraz nie powinno być wątpliwości, że powinniśmy pisać jezioro Szeląg Wielki, Rzeka Świętego Wawrzyńca itd.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski