język czy gwara?

Prosiłbym o odpowiedź na pytanie, które z pojęć jest bardziej prawidłowe: jezyk łowiecki czy gwara łowiecka? Czy w przypadku słownictwa łowieckiego można mowić o gwarze?
Stanisław Hoppe nadał swej książce tytuł Słownik języka łowieckiego, nie Słownik gwary łowieckiej – można więc pójść jego śladem. Mówienie o gwarze łowieckiej nie byłoby błędem, gdyż słowo gwara nie oznacza tylko ludowej odmiany języka, lecz również odmianę środowiskową. Użycie słowa język zamiast gwara dowartościowuje jednak rzecz tak nazwaną.
Mirosław Bańko, PWN