język łowiecki

Uprzejmie proszę o podanie, które z poniższych pojęć należy uznać za najbardziej prawidłowe: a) gwara myśliwska (łowiecka), b) język łowiecki, c)słownictwo myśliwskie?
W literaturze spotykam różne użycie tych pojęć. Wydaje mi się, że w żaden sposób nie można mówić jednak o języku łowieckim, gdyż nie dotyczy on regionalizacji, lecz grupy osób. Czy mamy więc do czynienia z gwarą zawodową?
Gwara myśliwska jest gwarą nie tyle zawodową, ile środowiskową (zakładam, że przynajmniej w Polsce nikt się z myślistwa nie utrzymuje i nikt nie wpisuje słowa myśliwy w rubryce zawód). Równie dobrze można ją nazywać gwarą łowiecką, a także językiem łowieckim, por. Słownik języka łowieckiego (Stanisław Hoppe, PWN, ostatnie wydanie z 1981 roku). Słownictwo myśliwskie teoterycznie nie musi być tym samym, ale w praktyce jest, gdyż odmienność gwar zawodowych i środowiskowych przejawia się zazwyczaj w leksyce, a nie w składni czy wymowie.
Mirosław Bańko, PWN