kalendarz Pirelli

Jak należy odmieniać kalendarz Pirelli? „Widziałem to w kalendarzu Pirelli” czy „…w kalendarzu Pirelliego”?
W zasadzie w kalendarzu Pirellego (nie Pirelliego), ale przejęło się mówić w kalendarzu Pirelli. W Narodowym Korpusie Języka Polskiego występuje tylko ta druga konstrukcja. Google na polskojęzycznych stronach WWW znajduje frazę kalendarz Pirelli 55 000 razy, a kalendarz Pirellego tylko 355 razy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski