kameriera i kamerystka

Słownik Doroszewskiego podaje m.in. takie dwa synonimy pokojowej: kameriera i kamerystka. Czy wyrazy te mają odpowiedniki dla mężczyzn (tj. kamerier i kamerysta)?
Formy męskie notowane przez starsze słowniki (m.in. słowniki warszawski i wileński) to: kamerarz (z łac.), kamerdyner (z niem.), kameryer / kamerjer (z wł.) i kamerher (z niem.), z tym, że dwie ostatnie dotyczą raczej urzędu szambelańskiego niż pokojowca czy szatnego.
Wśród form żeńskich oprócz kamerystki i kameriery pojawia się kamerdynerka i kamergiera.
Lidia Wiśniakowska, PWN