kapeluszów?

Witam. Czy kiedykolwiek w historii języka polskiego istniała forma kapeluszów (od słowa kapelusz)? Już w latach 40. K. I. Gałczyński napisał wiersz pt. „Gdybym miał jedenaście kapeluszy”, ale przeglądając wyszukiwarkę internetową, można wielokrotnie spotkać się z tą odmianą; jednakże nie mam pewności, czy to rezultat błędów drukarskich, czy po prostu jakaś archaiczna forma.
Dziękuję z góry za wyjaśnienia.
Owszem, forma taka istniała, występuje nawet w licznych utworach literackich, zwłaszcza XIX-wiecznych, np. w Dziadach A. Mickiewicza, Nad Niemnem E. Orzeszkowej, później pojawia się w twórczości K. Makuszyńskiego. Forma ta wyszła z użycia prawdopodobnie jeszcze przed wojną, choć nawet dziś spotykamy końcówkę -ów w wyrazach odmieniających się według tego samego wzorca co kapelusz, np. koszy lub koszów.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski