keemun albo kimun

Jak zapisywać nazwę słynnej chińskiej herbaty: keemun (tak najzęściej w internecie, ale to pewnie z angielskiego) czy kimun?

Dziękuję!

Dorota

Pisownia ta nie jest skodyfikowana. W uzusie są obie formy, przy czym transkrypcja angielska jest częściej spotykana. Obu form można z powodzeniem używać w tekstach w języku polskim. Czas pokaże, czy polska transkrypcja nazwy chińskiej wyprze ostatecznie tę angielską.

Adam Wolański