klasa Va

Proszę powiedzieć, czy należy umieszczać spację między cyframi rzymskimi i literami arabskimi w zapisach typu: klasa V a.
Nie przypominam sobie, aby reguły ortografii w jakimś słowniku rozstrzygały tę kwestię. Myślę, że jest rozsądne, aby Va pisać razem. Taki zapis stosuje się w podobnych sytuacjach (np. tak numerowane są grupy koniugacyjne w słownikach PWN).
Mirosław Bańko