klasyfikacja pana Tokarskiego

Mam pytanie dotyczące klasyfikacji czasowników pana Tokarskiego – do której grupy i dlaczego należałoby przydzielić czasownik używać.
Używać należy do I grupy Tokarskiego, tak jak np. czytać (charakterystyczne jest dla nich zakończenie -am 1. osoby lp w czasie teraźniejszym lub przyszłym prostym). Informację o tym, do której grupy należy dany czasownik, można znaleźć w wielu słownikach.
Nawiasem mówiąc, zawarta w pytaniu forma pana Tokarskiego jest nieodpowiednia. O autorach książek, redaktorach słowników itp. mówimy (piszemy), używając tylko ich nazwiska lub imienia i nazwiska. W wyjątkowych sytuacjach, na przykład w czasie publicznych dyskusji lub rozmów gości zaproszonych do studia radiowego czy telewizyjnego, mówimy o nich np. „Pan redaktor powiedział…”, „Pan profesor Kowalski jest zdania…”. Również w czasie innych rozmów, podczas których autor (redaktor) jest obecny, elegancko jest powiedzieć o nim do innych „Pan redaktor zastosował w swoim słowniku inny typ definicji”.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski