kliknąć

Droga Poradnio,
czy poprawne jest kliknąć coś czy kliknąć na coś? A może, w zależności od kontekstu, również kliknąć w coś? Właściwie skoro klikanie jest kalką z angielskiego (click), to skoro tam jest click on sth., to może powinniśmy klikać na coś?
Z wyrazami szacunku
Prosimy skorzystać z poradnianej wyszukiwarki, tam jest odpowiedź na pytanie o łączliwość czasownika kliknąć (nb. z września 2001 r.). Na angielskiej składni wzorować się nie musimy, wystarczy, że samo kliknąć jest zapożyczeniem właściwym (nie kalką) z angielskiego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski