kłopotliwa faktoryzacja

Czy w zdaniu „Medium służy powielaniu unikatu w sposób oraz w ilości zgodnych z intencją autora” wyraz zgodnych jest użyty w poprawnej formie? Wydaje mi się, że nie.
Powiemy: w sposób zgodny, ale w ilości zgodnej, czyli dopasujemy przymiotnik do przypadka i rodzaju gramatycznego rzeczownika. Autor zdania chciał chyba pogodzić sprzeczne wymagania rzeczowników i użył przymiotnika w liczbie mnogiej w rodzaju niemęskoosobowym. Być może wzorował się na połączeniach czasownika z tzw. podmiotem szeregowym, por. „Statek płynął”, „Łódź płynęła” – „Statek i łódź płynęły”. W odniesieniu do połączeń z przymiotnikami to samo rozwiązanie okazuje się jednak nieskuteczne. Byłoby nieskuteczne nawet wtedy, gdyby rzeczowniki różniły się tylko przypadkiem lub tylko rodzajem, a w Pani zdaniu różnią się jednym i drugim!
Nie widzę innego rozwiązania niż powtórzenie przymiotnika, np. „Medium służy powielaniu unikatu w sposób zgodny z intencją autora i w ilości przez niego oczekiwanej”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski