kłopoty z imieniem

Dzień dobry,
zakładając, że ostatnie dwa wyrazy to określenia słowa imię (czyli po prostu jest to to imię, tzn. dwa imiona), która z poniższych wersji zdania jest poprawna?
1) Przyroda jest w swojej istocie uosobieniem Mojego Imienia, Stwórca, Kształtujący.
2) Przyroda jest w swojej istocie uosobieniem Mojego Imienia, Stwórcy, Kształtującego.
3) Przyroda jest w swojej istocie uosobieniem Mojego Imienia: Stwórca, Kształtujący.

Pozdrawiam serdecznie,
Joanna R.
Próbuję wzorować się na mniej wymyślnym przykładzie:
W aktach nie podano mojego imienia: Jan Krzysztof.

Skoro w zdaniu mowa o jednym imieniu, a wymieniamy faktycznie dwa (albo jedno podwójne), to lepiej pominąć przecinek. Jeśli natomiast w Pani przykładach chodzi o to, aby objaśnić znaczenie imienia, a propozycje są dwie, to przecinek należy pozostawić. Tak czy owak, skłaniam się do wersji 3, z dwukropkiem i mianownikiem. Zastanawiam się tylko, czy słowa Mojego Imienia muszą być pisane wielkimi literami. Przy takiej pisowni same wyglądają jak imię, co jest mylące.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski