kluska i klusek

Czy poprawne jest zdanie: „Nie lubię klusków”? Czy raczej: „Nie lubię klusek”? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Grażyna
Jest kluska i klusek, odpowiednio do tego mamy dopełniacz (tej) kluski i (tego) kluska, a w liczbie mnogiej (tych) klusek i (tych) klusków. Podobnych przykładów, gdzie oba warianty mieszczą się w normie polszczyzny ogólnej, jest więcej – choćby łazanka i łazanek. Nie zawsze jednak obie postaci rodzajowe mają status normy. Więcej o tym – zob. np. hasło warianty rodzajowe w Małym słowniku wyrazów kłopotliwych.
Mirosław Bańko, PWN