knysz

Witam!
W Słowniku ortograficznym Państwa wydawnictwa (wyd. 2004) znajduje się wyraz: „knysz -szu; -sze, -szy”. Interesuje mnie jego znaczenie. Czy przypadkiem nie doszło do jakiejś pomyłki? Istnieje bowiem słowo knysza (brak w słownikach), jest to potrawa popularna m.in. we Wrocławiu.
Dziękuję i pozdrawiam.
Andrzej Bańkowski w Etymologicznym słowniku języka polskiego informuje, że wyraz knysz oznacza rodzaj bułeczek dawanych na ofiarę do cerkwi. Dawniejszy etymolog Aleksander Brückner podaje też cytat z utworu Wacława Potockiego, w którym występuje ten wyraz („Ruś piecze knysze umarłym”). Jest to znany w gwarach południowokresowych ukrainizm, a w znaczeniu ‘chleb świąteczny’ wymienia go wielokrotnie Zofia Kurzowa w książce Polszczyzna Lwowa i kresów południowo-wschodnich do 1939 roku. We wspomnianych publikacjach ani razu nie występuje forma knysza. Z pewnością jednak istniała nazwa osobowa Knysza, od niej powstała nazwa miejscowa Knyszyn.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski