kogel-mogel

Drodzy Państwo,
moje pytanie dotyczy wyrażenia kogel-mogel. Coraz częściej słyszę, jak mówi się [kogiel-mogiel], i zastanawiam się, czy taka wymowa jest dopuszczalna. I z czego ona wynika? Ja sama znam tylko tę wymowę, która zaznaczona jest w słowniku i uznawana jest za właściwą.
Nowy słownik poprawnej polszczyzny aprobuje oba typy wymowy, z twardym i miękkim [g]. Ta druga pewnie wzięła się stąd, że wyrazów na -gel w polszczyźnie prawie nie ma, a wyrazów na -giel w dużych słownikach można naliczyć ze dwa tuziny. Godny uwagi jest także singiel, od niedawna w tej formie notowany w słownikach, choć od dawna w niej właśnie głównie używany. O wyrazach singiel, singel i syngiel – zob. Mały słownik wyrazów kłopotliwych.
Mirosław Bańko, PWN