kompletnie nieprzygotowany

Witam,
w jednej ze swoich prac użyłem zdania „Japończycy zaskoczyli Stany Zjednoczone, które w grudniu 1941 roku były kompletnie nieprzygotowane do prowadzenia działań zbrojnych na Pacyfiku”, ale zarzucono mi, iż wyrażenie kompletnie nieprzygotowane to kolokwializm. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Czy jestem w błędzie i rzeczywiście jest to kolokwializm?
Pozdrawiam,
Łukasz Gibała
W Narodowym Korpusie Języka Polskiego ciąg kompletnie nieprzygotowan* (gdzie gwiazdka oznacza dowolne zakończenie słowa) występuje głównie w prasie i w internecie. Przykłady, w których się tam pojawia, nie należą do polszczyzny potocznej. Nie jest też tak, aby którykolwiek ze składników tego ciągu był kolokwializmem. Co najwyżej można by się zgodzić, że ich połączenie ma w sobie charakterystyczną dla języka mówionego emfazę. To jednak za mało, by je kwalifikować jako potoczne.
Być może osoba, która postawiła Panu zarzut, oczekiwała w tekście wyrażenia mniej emfatycznego, np. zupełnie nieprzygotowane?
Mirosław Bańko, PWN