komputerownia i przekaźnikownia

Dzień dobry,

w mojej branży istnieje pomieszczenie o nazwie komputerownia i przekaźnikownia. Poprawna forma zapisu to „w komputerownii/przekaźnikownii” czy „w komputerowni/przekaźnikowni”?

Przywołane w pytaniu rzeczowniki – podobnie jak i inne nazwy pomieszczeń zamkniętych z przyrostkiem -ownia – mają w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku liczby pojedynczej oraz w dopełniaczu liczby mnogiej zakończenie ~ni, por. np.

  • Idę do komputerowni.
  • Kieruję się ku komputerowni.
  • Jestem w komputerowni.
Adam Wolański