kon. jak tys.

Czy możliwe jest skrócenie wyrazu koniec w formach: dopełniaczowej, celownikowej, narzędnikowej i miejscownikowej? Skrót kon. zmienia temat fleksyjny, a z kolei koń. wygląda chyba mało estetycznie.
W Słowniku skrótów i skrótowców J. Podrackiego na stronie 21 można znaleźć przykład analogiczny: słowo żeński skrócone jako żeń. Przez analogię więc końca, końcowi, końcem, końcu należałoby skrócić jako koń. Oczywiście samo koniec skracamy kon. (nie koń.), podobnie jak tysiąc skracamy tys.
Zgadzam się z Panem, że skrót koń. wygląda mało estetycznie, ale jest to kwestią obycia z nim. Gdyby był częściej używany, na pewno by nie raził.
Mirosław Bańko, PWN