konstrukcje z liczebnikami

Czy norma dopuszcza wyrażenia dziesięć przykazań, dwoje rąk, trzech ludzi?
1) Może być dziesięcioro przykazań lub dziesięć przykazań. Pierwsza forma jest tradycyjna i nacechowana książkowo, druga neutralna, w praktyce językowej spotyka się ją znacznie częściej.
2) Można używać form dwoje rąk lub dwie ręce. Uwagi jak powyżej.
3) Troje ludzi, gdy mowa o mężczyznach i kobietach; trzech ludzi, gdy mowa tylko o mężczyznach.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski