kontra

Szanowna Redakcjo,
W czasie ostanich relacji z meczów piłkarskich pojawia się sformułowanie „Piłkarze grają z konter” – chodzi o dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika kontra. Czy poprawna forma dopełniacza nie powinna brzmieć kontr?

Pozdrawiam
A. Halor
Dopełniacz liczby mnogiej od kontra brzmi oczywiście kontr. Ale jeśli chodzi o przytoczone zdanie, to można było zostać przy liczbie pojedynczej: „Piłkarze grają z kontry”.
Mirosław Bańko