koordynowanie + czego?

Dzień dobry,

proszę o wskazanie poprawnej formy językowej:

koordynowanie (czymś) programem, pracą, działem

czy

koordynowanie (czegoś) programu, pracy, działu

Pozdrawiam

Monika

Czasownik koordynować ma rząd biernikowy, por. koordynować akcję, budowę, działanie, pomoc, pracę, program, projekt, przebieg czynności, realizację czegoś. Natomiast rzeczowniki koordynacja i koordynowanie (rzeczownik odczasownikowy) wymagają dopełniacza, por.

  • koordynacja + czego?, np. koordynacja działań, pracy, projektu, polityki, pomocy;
  • koordynowanie + czego?, np. badania, dostaw, pracy, procesów, projektów, współpracy.
Adam Wolański