kopalni albo kopalń

W nazwie naszej firmy są słowa Kopalnie Odkrywkowe… Proszę o podanie brzmienia dopełniacza liczby mnogiej.
Dziękuję.
Rzeczownik kopalnia może tworzyć dwie formy dopełniacza liczby mnogiej: kopalni lub kopalń. Pierwszą łatwiej wymówić, druga jest bardziej wyrazista (występuje tylko w tym przypadku gramatycznym). Z pytania wnioskuję, że chodzi o użycie nazwy w piśmie, toteż najlepiej pisać kopalń odkrywkowych (w nazwie wielkimi literami).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski