korepetycje

Witam!
Ostatnio, rozmawiając z wujkiem, powiedziałam mu, że idę na korepetycje z angielskiego. Wujek poprawił mnie, że nie powinnam mówić na korepetycje, bo to jest pomoc w nauce, a ja już dawno skończyłam liceum. Stwierdził, że powinnam raczej użyć słowa lekcja albo zajęcia. Czy ma rację?
Serdecznie pozdrawiam wszystkich dbających o język:)
Korepetycje – czytamy w słownikach – to prywatne lekcje stanowiące pomoc w nauce, zwłaszcza w nauce szkolnej. Można sobie wyobrazić korepetycje z przedmiotów pozaszkolnych, ale jeśli np. prywatne lekcje angielskiego wymagają od ucznia dodatkowo korepetycji, to jaki jest sens za nie płacić? W sytuacji opisanej w pytaniu chodziło zapewne po prostu o lekcję angielskiego, czyli wujek miał rację.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski