kościół a zbór

Jak poprawnie pisać słowo zbór? Czy stosują się tu takie same zasady, jak w przypadku kościoła (czyli mała litera w przypadku budynku, a duża, gdy myślimy o grupie wiernych)?
Byłoby to logiczne, ale WSO PWN ma tylko hasło zbór, czyli nie przewiduje pisowni wielką literą. Moim zdaniem byłoby lepiej, gdyby także hasło kościół kazał pisać zawsze małą literą. Uniknęlibyśmy wtedy wrażenia, że faworyzuje jedne wyznania kosztem drugich.
Inną drogę wybrali redaktorzy Zasad pisowni słownictwa religijnego: tu podwójna pisownia, zależna od znaczenia, dotyczy nie tylko słowa Kościół, ale także słów Synagoga, Cerkiew i Zbór. Nie jestem pewien, czy ta lista jest wyczerpująca i choć stan rzeczy w Zasadach pisowni słownictwa religijnego przedstawia się lepiej niż w WSO PWN – gdzie mamy Kościół/kościół i Cerkiew/cerkiew, ale tylko synagogę i zbór – to i tak myślę, że ujednolicenie pisowni w kierunku małej litery byłoby najlepszym rozwiązaniem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski