kościół, klasztor

Czy w zwrocie typu klasztor franciszkanów/ski drugi wyraz piszemy z dużej, czy też z małej litery? W różnych publikacjach spotkałem się z różną pisownią. Np. prof. K. Jasiński w swojej Genealogii Piastów Śląskich obydwa wyrazy pisze z małej litery, zaś w biografii Ryszard III wyraz Franciszkanów/ski pisany jest z dużej litery.
Dziękuję
Zgodnie ze słownikiem ortograficznym, mając na myśli konkretny kościół lub klasztor, powinniśmy pisać kościół Franiszkanów i klasztor Franciszkanów (albo klasztor oo. Franciszkanów). Myśląc o wielu kościołach lub klasztorach, użyjemy małej litery, np. kościoły franciszkanów. Z przymiotnikiem też małą literą: kościół franciszkański i klasztor franciszkański.
Mirosław Bańko